W teraźniejszych czasach w sklepach papierniczych dostępna jest bardzo duża gama artykułów piśmienniczych. Artykuły piśmiennicze, czyli rozmaite długopisy, wieczne pióra a także zeszyty, papier do pisania można nabyć zarówno w hurtowniach i sklepach stacjonarnych, jak także on-line. Zazwyczaj sklepy internetowe oferują ogromne rabaty na wyroby do pisania, pod warunkiem, że kupi się ich właściwą liczbę. Może to być na przykład darmowa dostawa, lub znacznie niższa cena. Artykuły piśmiennicze często są nabywane dla biur i wówczas kupuje się je w ilościach hurtowych. Na szczęście nie ma najmniejszych kłopotów z zakupieniem zarówno wyrobów do pisania, jak także zeszytów.

Artykuły piśmiennicze mogą być oferowane w różnorakich cenach, od najtańszych, do tych z górnej półki. Często mogą to być ekskluzywne zakreślacze, długopisy, pióra i inne produkty. W wypadku, kiedy na naszym rynku jest tak duży wybór artykułów piśmienniczych, z pewnością ceny muszą być konkurencyjne. Nie da się zawyżyć raczej cen środków piśmienniczych, ponieważ będą mogły się one najzwyczajniej w świecie nie sprzedać. Dlatego i w tej branży ważne jest wyczucie i stosowne nastawienie do konkurencji. Rozmaite artykuły piśmiennicze a także biurowe posiadają swoje marki znane od wielu lat i cieszące się wielkim popytem i zaintrygowaniem osób kupujących.

Częstokroć jest również tak, iż gustowny zestaw do pisania jest kupowany na upominek, wtedy liczy się też oryginalny wygląd oraz estetyczne opakowanie. Pomimo egzystencji laptopów oraz drukarek, wciąż produkty do tradycyjnego pisania są potrzebne.