Dla wielu z pośród nas rok życia w cieniu pandemii koronawirusa  sprawił, że jesteśmy bardzo spragnieni wyjścia z czterech ścian. Te kilka miesięcy ograniczeń sprawiło, że nadchodzące letnie wakacje stają się dużo bardziej wyczekiwane niż dotychczas. Na pewno wszyscy jesteśmy spragnieni nawet niewielkiego kontaktu z innymi ludźmi, okazji do podróżowania bez ograniczeń czy też normalnego umówienia się do knajpki. Nowinki powiązane z przeprowadzanymi szczepieniami dają nadzieję, iż najbliższy rok będzie w końcu normalny.

 

Jednakże wszelkie zmiany nie wejdą w życie błyskawicznie. Nie będą też oznaczać tego, że wszystko w krótkim czasie wróci do normalności. Jest to długofalowy proces i będzie od nas wymagał ogromnej ilości wytrwałości. Z tego powodu w perspektywie ograniczeń należy przemyśleć nieco inny sposób podróżowania w okresie wakacyjnym niżeli zwykle. Bardzo często wakacje wyglądają tak, że rezerwujemy noclegi dla całej rodziny w pensjonacie lub hotelu. Wakacje mogą być zaplanowane za granicą lub w Polsce. Hotel gwarantuje gościom miejsce noclegowe, wyżywienie, a częstokroć inne rozrywki typu zajęcia z animatorem, basen i parę podobnych. Taki tryb spędzania letnich wakacji wiążę się jednak z tym, iż bez przerwy przebywamy w dość dużej grupie ludzi. Duża grupa turystów z pociechami, do tego obsługa hotelu sprawiają, iż w panującej sytuacji tego typu letnie wakacje nie zaliczymy do najbezpieczniejszych. Ponadto dochodzą ograniczenia prawne, związane z tym jak dużo ludzi może przebywać w pomieszczeniu. Ażeby zapobiec tego typu sytuacji należy pomyśleć nad nieco inną formą spędzania wakacji. Perfekcyjnie w tym temacie sprawdzają się kampery. Pozwalają nam one na nieograniczone podróżowanie bez potrzeby rezerwowania miejsca w hotelu. Wśród sporej ilości zalet podróży kamperem możemy przytoczyć: – okazję do zmiany miejsca bez konieczności rezerwacji miejsca noclegowego w hotelu, – nie musimy dostosowywać się do godzin meldowania oraz wymeldowywania w ośrodku, – brak przymusu stawiania się na konkretne pory posiłków takich jak śniadania, obiady a także kolacje, – spontaniczna szansa zmiany pomysłów na nadchodzący dzień, – pewność co do tego, iż nasza najbliższa przestrzeń jest całkowicie wolna od ryzyka zakażenia, – nie musimy dzielić łazienki czy kuchni z innymi turystami, – zaoszczędzenie pieniędzy, – sposobność zabrania ze sobą dużej ilości dodatkowych rzeczy na wakacje, bez ograniczeń jeśli chodzi o wielkość bagaży. Ażeby cieszyć się wakacjami spędzonymi w kamperze nie trzeba spełniać wygórowanych wymagań. Do prowadzenia tego samochodu wystarczy podstawowe prawo jazdy z grupy B. Ponadto powinno się mieć ukończone 26 lat, a prawo jazdy mieć od minimum trzech. Spełnienie tych prostych warunków pozwala na wypożyczenie pięknego kampera na letnie wakacje.

 

Zgodnie z prawem, wynajętym kamperem można podróżować nie tylko w granicach Polski, ale też można udać się do dowolnego państwa Ue.