<Różne niewielkie ozdoby są bardzo często używane pośród dziewczyn. Zawieszki, broszki, klipsy, zapinki, koraliki to asortyment chętnie przez nie kupowany. Sklepy z tego rodzaju biżuterią zatowarowują się w większych hurtowniach. Producent zawieszki – to bardzo częsty wpis w wyszukiwarkę internetową. Sprzedawcy korzystają również i z tego typu – zawieszki producent a także hurtownia klipsy. Te akcesoria zrobione są z wielu materiałów. Drewno, metal, szkło, tekstylia oraz wiele innych. Kobiety, a wielokrotnie także faceci ozdabiają swoje własne ubrania, uszy, włosy różnego typu takimi właśnie dodatkami. Tego rodzaju dodatki świetnie korelują z odpowiednim ubiorem a także interesującą fryzurą.

Niektóre panie przyozdabiają również nogi, zapinając nad kostką przykładowo koraliki lub łańcuszek. Pomysłów jest niemało a każdy pragnie być jedyny w swoim rodzaju. W większości kieruje nami moda, lecz wszakże każdy z nas posiada swój styl. Nie możemy na siłę kierować się obowiązującą modą. Ubieramy się tak jak najbardziej lubimy oraz zakładamy to, w czym czujemy się dobrze. Zdarzają się też niestety akcesoria wykonane z plastiku. Ten typ upiększania winien być nam obcy. Wykorzystanie tworzyw sztucznych do ozdabiania to nieporozumienie. Skoro jesteśmy częścią natury, to niech natura nas ozdabia. Ktoś zapewne spostrzeże, że plastik nie przybył na ziemię znikąd.

Produkuje się go z surowców wydobytych z Ziemi. To prawda, ale to produkt przetworzony i niech służy do czego innego. Przemysł ogólnie pojęty z dobrym skutkiem korzysta z jego zalet i jest on w wielu gałęziach wielokrotnie szalenie nieodzowny.