Mając na uwadze coraz większą ilość osób z niepełnosprawnością, które za wszelką cenę nie chcą być wykluczone z życia społecznego przez własne ograniczenia niezbędne jest inwestowanie w takie rozwiązania techniczne wyrównujące szanse. Jednym z takich rozwiązań są z pewnością platformy dla osób z niepełnosprawnością, jakie w znacznym stopniu ułatwiają dotarcie do konkretnych miejsc osobą, które są ograniczone ruchowo. Kolejnym bardzo ważnym sprzętem są dźwigi osobowe, które można nazywać inaczej windami.

 

Windy powinny się znajdować w każdym obiekcie, który przekracza cztery piętra. Jako alternatywa dla zwyczajnych wind wykorzystywane są w bardzo wielu przypadkach producent wind, jakie wyróżniają się większą powierzchnią aniżeli zwykłe windy a także większym udźwigiem. Również ze względu na przepisy prawa, jakich celem jest równanie szans konieczne jest zaopatrzenie budynków użyteczności publicznej zarówno w dźwigi osobowe jak również platformy dla niepełnosprawnych. Prócz tego można zastosować także windy towarowe, niemniej jednak ich stosowanie nie jest przymusem, a tylko bardzo dobrą praktyką.

 

W obecnych czasach bardzo ważne jest pochylenie się nad różnymi potrzebami osób niepełnosprawnych ruchowo bo pomimo osobistych ograniczeń są one niezwykle wartościowymi ludźmi, którzy mogą wnieść niesłychanie dużo do wszelkiego rodzaju instytucji i firm. Bardzo często osoby niepełnosprawne nie potrzebują jakiejkolwiek pomocy podczas wykonywania podstawowych czynności, ale żywią nadzieję, że nie będzie to utrudnione przez defekty architektoniczne gmachu.