Remont domu za każdym razem powiązany jest z bardzo dużą ilością różnych śmieci. Wszelkie śmieci budowlane w postaci gruzu, pudeł po różnych materiałach, czy również stare meble to wyłącznie część śmieci, za które odpowiedzialny jest właściciel domu. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem remontu mieszkania trzeba pomyśleć co z śmieciami uczynić.

Jak wywozić odpady budowlane?

Prostym i skutecznym rozstrzygnięciem jest specjalny kontener na odpadki. Przedsiębiorstwa zajmujące się wywozem i utylizacją odpadów z wszelkich remontów proponują kontenery na gruz, które postawione koło budynku służą do zbierania odpadów budowlanych.

Po zapełnieniu pożyczony kontener wraz z całą zawartością zabierany jest poprzez firmę wywozową. Jest to znakomite rozwiązanie dla wszelkich osób, które nie posiadają żadnych możliwości zorganizowania transportu śmieci z mieszkania samemu.

Co należy zrobić z starymi meblami?

Oprócz odpadków budowlanych wiele osób remontujących chce wyrzucić bez użyteczne meble. W tym wypadku posiadacz ma prawo pozostawienia odpadów na zewnątrz domu, niemniej jednak jedynie w dniu odbioru tak zwanych przedmiotów wielkogabarytowych przez przedsiębiorstwo komunalne. W przeciwnym razie konieczna jest organizacja transportu bez użytecznych mebli we własnym zakresie. W przypadku mebli posiadacz może samemu dostarczyć wszelkie odpady do MPGK albo wypożyczyć specjalny kontener na meble. W takiej sytuacji dostawca specjalnego kontenera zajmuje się jego transportem.

Grzywny za wyrzucanie śmieci

Zarówno stare meble, jak i śmieci budowlane konieczne muszą być gromadzone i utylizowane w określonych miejscach. Za wyrzucenie odpadów na terenach leśnych, czy również na nielegalnym składowisku grozi wysoka grzywna finansowa.

Link: https://kutno.net.pl/lifestyle//jwa0TyHBHwbSDoC3JuSR