Praca w komendzie miejskiej policji jest raczej służbą niż zwykłą pracą. Policjant naraża swoje własne życie w czasie ochrony określonych wartości. Poprzez to nie każdy człowiek powinien pracować w policji. To jednakże stałe zatrudnienie i cały czas raduje się wielkim zaintrygowaniem, nie brakuje także ludzi, którzy w ten niełatwy a także odpowiedzialny sposób chcieliby realizować własną ścieżkę zawodową.

Proces rekrutacyjny nie jest zbyt łatwy a także szybki. Należy zaliczyć obowiązkowe testy do policji, na które składają się różnorodnego rodzaju sprawdziany, które nie tylko skontrolują sprawność ruchową, niemniej jednak także zdrowie psychiczne a także wiedzę. Rekrutacja policja to obowiązkowe testy policyjne z dziedziny wiedzy z funkcjonowania władzy ustawodawczej, sądowniczej a także wykonawczej a dodatkowo z dziedziny bezpieczeństwa publicznego. To testy psychologiczne, których zwłaszcza obawiają się kandydaci do służby mundurowej. Sprawdzają, jak zachowa się potencjalny przyszły policjant w różnych okolicznościach bardzo często okolicznościach zagrażających życiu i zdrowiu jego oraz innych ludzi. Kontrolują jego spostrzegawczość, cechy osobowościowe i sprawność intelektualną. Myślę, że warto przed podejściem do testu policyjnego zaznajomić się z testami z ubiegłych lat, na przykład. multiselect.

Rekrutacja do policji to długa i ciężka droga, niemniej jednak jeżeli kandydat jest rzeczywiście zawzięty oraz wie i czuje, że to właśnie jego ścieżka życiowa, powinien zapoznać się, jakie to będą mogły być pytania, jak wyglądają, zamknięte czy też otwarte. Multiselect daje szansę zapoznania się z tematem.