Rok akademicki – w jaki sposób zaplanować swój cenny czas

Prawie każdy student miał kiedyś sytuację, kiedy brakowało mu wystarczającej ilości czasu, a do zaliczeń było coraz mniej czasu. Niestety wielu studentów cierpi na prokrastynację i nie bardzo wiedzą co powinni z tym zrobić. Na całe szczęście istnieje rozwiązanie, jest ono wyjątkowo proste, niemniej jednak niewielu ludzi posiada chęci z takiego rozwiązania skorzystać. Mowa tutaj o rzeczy zwanej planner.

Akademicki planner 2020/21

Planowanie sobie konkretnego dnia na kartce papieru wydawać się może średnio ciekawym rozwiązaniem, wizja spędzania czasu przed notatnikiem wydaje się zdecydowanie bardziej przeszkadzać w produktywnym spędzaniu swojego wolnego czasu, niż pomagać. Jednak wielu uczniów i studentów traci dużą ilość własnego czasu na bieżącą organizację tego co będą robić, przez co zazwyczaj zaczynają się miotać podczas pracy a także tracą ogrom czasu na próbę ogarnięcia całości. Wystarczy jednakże przeznaczyć 15 minut codziennie na to, by rozplanować sobie w plannerze dzień, sprawi to, że z całą pewnością nie zapomnimy o niczym ważnym i będziemy dokładnie od razu wiedzieć co mamy robić.

Praktyczność plannerów

Nie każdy z nas o tym wie, niemniej jednak większość wielkich ludzi od dawna korzystała z takiej techniki. Możemy tutaj wymienić Immanuela Kanta, który (jak opowiada żart) miał tak znakomicie rozplanowany swój dzień, że ludzie ustawiali zegarki zależnie od tego, kiedy wychodził na spacer do pobliskiego parku. Aczkolwiek prawdą jest, że Immanuel Kant miał dokładnie zaplanowany dzień oraz zapisany szczegółowy jego plan w swoim notatniku, który był po prostu jak planner. Korzystając z tej techniki gospodarowania czasem, będziemy mogli być pewni, że obudzimy się ze zdanymi egzaminami a także znaczną ilością wolnego czasu.