Jeżeli potrzebujesz sposobu na zmianę wyglądu swojego ogrodu lub pragniesz wprowadzić kolejne szczegóły, które będą równocześnie funkcjonalne i dekoracyjne, to otoczaki, kamień ogrodowy a także kostka granitowa są tym czego szukasz. Od wielu lat otoczaki strzegom ma zastosowanie w wielu ogrodach, zwłaszcza tych w projektowanych w stylu japońskim czy chińskim.

 

Jako naturalny materiał i bardzo trwały o różnorodnej fakturze oraz kolorystyce, jest często stosowany w przydomowych ogrodach ale nie tylko. Ogrodowy kamień może posłużyć nam do stworzenia murków oporowych, nawierzchni czy teżobramowań oczek wodnych oraz zbudowania skalniaków. Pojedynczy większy kamień ogrodowy postawiony samodzielnie także może stanowić ciekawą formę ozdobną. Otoczaki Interesujące projekty pomogą nam stworzyć otoczaki. Otoczaki są kamieniami obrobionymi przez wodę, mające zaokrąglone krawędzie. W zależności od rodzaju skały z jakiej zostały wykonane, mają różną kolorystykę i fakturę i cenę. Otoczaki o małych rozmiarach świetnie sprawdzą się jako ściółka na rabaty, ściółka w skalniku a także w ogrodach projektowanych w stylu japońskim. Otoczaki o większych rozmiarach posłużą jako wykończenia oczek wodnych, fontann oraz strumyków. Otoczaki mają szerokie zastosowanie przy produkcji gabionów.

 

Granit to skała pochodzenia wulkanicznego , tworzy się ze stygnącej lawy z tego powodu ma strukturę połączonych ze sobą kryształków. Właście dlatego kostka granitowa odznacza się niepowtarzalnością oraz trwałością. Kostka granitowa jest materiałem odpornym na ścieranie, mrozoodpornym oraz o znikomej nasiąkliwości wodą, przez to doskonale posłuży do wyłożenia ścieżek w ogrodzie jak również podjazdów. Otoczaki, kamień ogrodowy, czy kostka granitowa to produkty pochodzenia naturalnego. Zastosowane z głową nie tylko i wyłącznie dodadzą uroku naszemu ogrodowi ale również poprawią odczyn gleby, pozytywnie wpłyną na wzrost i prezencje roślin w naszym ogrodzie.