Chodząc do szkoły, ulegamy nie tylko namowom naszych nauczycieli do tego, by się wytrwale uczyć, lecz także namowom naszego serca. Mija nas na szkolnych korytarzach dość duża ilość dziewczyn niesamowitej urody. W pewnych przypadkach, mając niesamowite szczęście, możemy mieć taką piękną pannę w klasie. Próbujemy rozbudowanych intryg, szczególnych chwytów, flirtów, ażeby za wszelką cenę udało się zwrócić uwagę „tej jedynej”. W końcu możemy ogłosić sukces. Stajemy się parą, ale coś się między wami psuje. Rozstajecie się, co daje pewną ulgę, ale po niedługim czasie wychodzi na jaw, iż nie potrafisz przestać o niej myśleć. Powstaje więc problem: jak odzyskać byłą dziewczynę?

 

Musimy w takich przypadkach myśleć i działać metodycznie. Najbardziej istotnym kłopotem jest powód waszego rozstania. Trudno jest powrócić do byłej dziewczyny, kiedy zdradziliśmy ją z inną. Należy koniecznie wówczas odzyskać znowu jej zaufanie, a to droga przez mękę i nie w każdej sytuacji prowadząca do sukcesu. Rzecz jest łatwiejsza, jeżeli rozeszliśmy się, gdy uczucie nie było tak mocne jak na początku oraz coś się zmieniło. Wtedy wystarczy, iż po pewnym czasie ponownie się spotkacie, a na pewno znowu coś zaiskrzy. Czasami jednak powinniśmy na początek udowodnić, że zaszła w nas bardzo duża zmiana. Powód waszego rozstania jest zatem sprawą kluczową! Następnie ustalamy, jaki jest obecny status naszej ex. W szkole możemy się tego dowiedzieć niezwykle szybko, ponieważ przenigdy nie brakuje życzliwych, którzy doniosą nam o kolejnym związku naszej byłej dziewczyny. Jeśli nie posiadamy takowych informacji od znajomych, zostaje nam zawsze facebook, twitter albo inny portal, z którego, korzysta. Dziewczyny lubią chwalić się swoimi nowymi związkami w internecie. Portale społecznościowe pomagają nam także określić nastrój naszej byłej partnerki. W momencie gdy dodaje cytaty filozofów, refleksyjne teksty i zdjęcia, to dobra nasza!

 

Nadal tęskni a także wyczekuje na nasz krok. Będziemy mogli wtedy się odezwać neutralnie i próbować bardzo delikatnie i z wyczuciem odzyskać początkowo jej zaufanie, a w przyszłości także i serce. Jednak jeżeli dodaje zdjęcia z różnych imprez, ukazujące, jak dobrze się bawi, to oznacza, iż chce o waszym związku zapomnieć jak najszybciej się da. Możemy wtedy subtelnie odwdzięczyć się w taki sam sposób (ale bez przesady!). Z całą pewnością błyskawicznie rozpocznie z nami brutalną rozmowę przez sms-y! Jej zdenerwowanie może być naszym sprzymierzeńcem, jeśli będziemy je potrafili odpowiednio wykorzystać a także ukierunkować. Silne emocje to znak wielkiego zaangażowania. Pamiętajmy o tym! Jako były chłopak dobrze znamy naszą byłą. Wiemy jak się zachowuje, gdy jej smutno. Wiemy, co może nas czekać gdy się odezwiemy po rozstaniu. Zazwyczaj kobiety posiadają niezwykle drapieżne charakterki, więc też jesteśmy zmuszeni pokazać pazurki, równocześnie zapewniając gotowość do ich schowania.

 

Powinniśmy pamiętać, że decyzja ostateczna co do ewentualnej wspólnej przyszłości, niestety, zależy od tej drugiej, piękniejszej strony. Jakichkolwiek jednak manewrów byśmy nie próbowali, to i tak najważniejsze jest łączące nas uczucie. Jeśli to był poważny związek, dla którego możemy dużo z naszej strony poświęcić, to wystarczy to ukazać naszej ex – udowodnić, iż żar naszej miłości płonie tylko dla niej!