Wybierając się na wakacje zadajesz sobie pytanie: walizka czy plecak?
Jednostki, które mają w planach piesze wędrówki i pokonywanie dużej ilości odległości chętniej wybierają plecaki ze względu na wygodę podczas przemieszczania się. Walizka lepiej sprawdza się podczas podróży samolotem.

Plecak na urlop
W trakcie wyboru plecaka przede wszystkim trzeba kierować się rodzajem naszej wycieczki. Rozległa oferta daję gwarancje doboru odpowiedniego sprzętu, żeby eskapada przebiegała mile a także bez problemowo.

 

Pierwszym kluczowym pytaniem jest, czy jest to wypad trekkingowy, czy zwiedzanie miasteczka. Wyprawy górskie wymagają odpowiedniego sprzętu i przygotowania.
Gabaryt plecaka jest ważny oraz uzależniony jest od twojego stylu pakowania. Jeśli jesteś osobą minimalistyczną na kilka tygodni z pewnością wystarczy Ci 30-litrowy plecak, jednakże wybierając się w góry musisz liczyć się z wahaniami temperatur. Możesz potrzebować cieplejszych ubrań, które zajmują więcej przestrzeni. Plecak trekkingowy powinien mieć solidnie wykonane pasy biodrowe, bo znacząca część ciężaru jest właśnie tam skumulowana. Przydatny jest w czasie górskich wędrówek pas piersiowy, który zapewnia stabilność plecaka podczas trekkingu.
Jaki wybrać stelaż?
Rekomendowane są stelaże wewnętrzne, które są wygodniejsze a także praktyczniejsze aniżeli zewnętrzne.
Jaki materiał powinien mieć nasz plecak na urlop?

Rodzaj oraz jakość materiału jest kluczowa jeśli zależy nam na wytrzymałości naszego sprzętu. Powinno się zwrócić uwagę na spód naszego plecaka, który musi być trwały.