Co założyć na przyjęcie weselne? – niezależnie, czy jesteś jednym z zaproszonych gości, czy również masz przed sobą wybór sukni dla druhny, nie będzie to wybór łatwy. Wpis został przygotowany przez modanews.pl

Dlatego w trakcie wyboru sukienki na przyjęcie weselne pamiętajmy o kilku istotnych kwestiach.

Przede wszystkim, tradycyjnie suknia na przyjęcie weselne nie powinna być w kolorze białym – to bowiem kolor zarezerwowany dla panny młodej i jej sukni, nawet jeżeli zdecyduje się na sukienkę w innej kolorystyce.
Wiele osób główkuje także, czy wypada włożyć na przyjęcie weselne suknię w kolorze czarnym. Stanowczo – nie, ponieważ kolor ten zwykle kojarzy się z żałobą. Na dzień dzisiejszy jednakże odchodzi się od tej zasady. Czarna sukienka na przyjęcie weselne wyglądać może ciekawie, jeżeli rozjaśni się ją barwnymi dodatkami – np. różowymi bądź w kolorze czerwieni.
Myślę, że warto jednakże w sytuacji sukienki na uroczystość weselną zdecydować się zupełnie inny kolor – jeżeli wolisz ciemne kolory, może przykładowo być to odcień granatu, butelkowa zieleń lub kolor bordowy.

Pamiętaj też, że sukienka na uroczystość weselną powinna być sukienką elegancką albo koktajlową. Jest to jedyna z takich okazji, na których zdecydowanie lepiej również błyszczeć gustownością aniżeli seksapilem, by nie osiągnąć za bardzo wyzywającego efektu.
Wybór sukienki na wesele dla druhny rządzi się podobnymi prawami – musi być elegancka, a przede wszystkim nie może przyćmiewać sukienki młodej pani. Dlatego warto wybierać taką kreację uzgadniając wcześniej szczegóły z panną młodą.

Spora część młodych panien z pewnością może posiadać życzenie, aby spódniczka dla druhny pasowała do kolorów przewodnich uroczystości weselnej. Powinno się to uszanować – to w końcu dzień pary młodej, a jako świadkowe na pewno także chcecie, aby wszystko wypadło perfekcyjnie.